Зворотній дзвінок
uk

Особливості догляду за меблями з натуральної шкіри

Існує думка, що меблі з натуральної шкіри дуже вибагливі в догляді та вимагають особливого підходу в експлуатації. Щоб розвіяти цей міф, досить ознайомитися з простими правилами та порадами, які допоможуть вам довгі роки насолоджуватися красою ексклюзивних меблів зі шкіри.

Правило №1 – Краса і довговічність меблів = правильний підхід до експлуатації

Краще, ніж відновлювати оббивку шкіряних меблів, подбати заздалегідь про збереження її естетичних властивостей. В даному випадку грамотна профілактика допоможе надовго зберегти привабливість меблів:

  • Зверніть увагу на те, де варто ставити м’які меблі зі шкіряною оббивкою. Щоб надовго зберегти зовнішній вигляд натуральної шкіри, захистити її від деформації і висихання, рекомендується ставити такі меблі подалі від опалювальних приладів та прямих сонячних променів. Саме ці фактори з часом найчастіше призводять до погіршення якості шкіри;
  • Домашні вихованці, які люблять точити кігті об меблі – не найкращі друзі шкіряної оббивки. Тому варто задуматися про те, чи резонно купувати такий дорогий предмет інтер’єру і ризикувати, що тварина зіпсує його;
  • Шкіряні меблі – це розкішна прикраса для будь-якої спальні або вітальні. Тому не варто перетворювати ваш диван або крісло в улюблене місце для трапези або келиха вина. Деякі плями вкрай складно видалити зі шкіри, особливо зі світлою;
  • Не забувайте періодично протирати меблі, видаляти пил та забруднення з оббивки. Такі вироби можна очищати навіть за допомогою пилососа – для цього прекрасно підійде насадка з м’якого ворсу. Регулярний догляд за пористою поверхнею натуральної шкіри дозволить запобігти проникненню бруду в глибокі шари та засолювання дорогого матеріалу;
  • Якщо ви не хочете, щоб з часом шкіра потріскалася та стала швидко стиратися, рекомендується 2 рази на рік обробляти оббивку спеціальним зволожуючим засобом, який допоможе зберегти її м’якість і еластичність.

Правило №2 – Правильний вибір засобів для догляду

Чистка шкіряних меблів може стати непростим завданням. Щоб вибрати правильні засоби для догляду за такими меблями, необхідно знати з якого конкретно матеріалу вона виготовлена. Наприклад, для аніліновою і лакованої шкіряної оббивки можна використовувати однакові складники.

Використовувати побутові відбілюючі засоби для виведення плям або подібні хімічні розчинники для очищення складних плям з поверхні шкіри не можна. Це ж стосується та абразивних порошків, паст і т.п.

Якщо на поверхні оббивки з’явилися невеликі тріщини та подряпини, замаскувати їх можна за допомогою «рідкої» шкіри. У цього засобу особливий склад, який візуально здатний затягнути дрібні недосконалості.

Перед тим як використовувати новий засіб для чищення шкіряних меблів, протестуйте його на ділянці, непомітному для очей. Якщо все добре та немає ніяких негативних реакцій – можна сміливо приступати до обробки.

Правило №3 – Швидке видалення плям

Натуральна шкіра – це матеріал, який може бути дуже сприйнятливий до різних забруднень. Застарілу пляму вивести набагато складніше, ніж свіжу, тому так важливо знати, як правильно надати своїх меблів швидку допомогу та очистити оббивку.

Як видалити забруднення з меблів з натуральної шкіри:

  • Жир – жирні свіжі плями потрібно швидко промокнути сухою ганчіркою або серветкою та зверху посипати сіллю, тальком, борошном або іншим абсорбуючим порошком, який витягне залишки жиру і видаляє неприємний запах;
  • Рідина – пролиту рідину можна змахнути рукою з поверхні меблів (НЕ протерти, а саме змахнути). Якщо це вино, чай або інший фарбувальний напій, слід від нього швидко обробити спеціальним засобом або мильною піною, яку потрібно залишити на кілька хвилин, після чого змити вологою ганчіркою. Головне – не дати плямі від пролитої рідини просочитися та в’їстися в оббивку;
  • Чорнило і фломастери – подібні сліди легко видалити за допомогою спирту і ватного диска (якщо спирту немає під рукою, можна використовувати духи без яскраво вираженого кольору).